Ч.Насантогтохын нэрэмжит олон хотын тэмцээн боллоо

2015 оны 10 сарын 20

Өвөрхангай аймгийн Засаг даргын ивээл дор 7 дахь жилдээ зохион байгуулагдаж буй Монгол Улсын Хөдөлмөрийн баатар, Ардын багш, Гавьяат дасгалжуулагч Чимэдбазарын Насантогтохын нэрэмжит жүдо бөхийн өсвөр үеийн олон хотын тэмцээн Өвөрхангай аймгийн Арвайхээр хотноо боллоо.

Аравдугаар сарын 16-18-ны өдрүүдэд болсон тэмцээнд хот, хөдөөгийн 21 байгууллагын эрэгтэй 251, эмэгтэй 85 нийт 336 тамирчин оролцжээ.

Хамтран зохион байгуулагчид:

  1. Өвөрхангай аймгийн Засаг даргын тамгын газар
  2. Монголын Жүдо Бөхийн Холбоо
  3. Өвөрхангай аймгийн Биеийн тамир, спортын газар
  4. Өвөрхангай аймгийн Жүдо Бөхийн Холбоо

Оролцсон багууд:

  1. Төрөлжсөн сургалттай, биеийн тамир, спортын дунд сургууль
  2. Онцгой Байдлын Ерөнхий Газрын “Аврагч” спорт хороо
  3. Борнуур дэвжээ
  4. Хан-Уул дүүрэг “Женко” клуб
  5. Баянхонгор аймаг
  6. Өвөрхангай аймаг
  7. Архангай аймаг
  8. Сүхбаатар аймаг
  9. Сонгинохайрхан дүүрэг
  10. “Женко” клуб
  11. “Боржин төв” дэвжээ
  12. “Тэмүүжин” клуб
  13. “Сүлд” дэвжээ
  14. “Шилдэг жүдо” клуб
  15. “Алтайн хүчтэн” дэвжээ
  16. “Сэцэн ханы хүчтэн” клуб
  17. Жаргалант сум
  18. Гучин-Ус сум
  19. Чингэлтэй дүүрэг
  20. Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо

Медальт байр эзэлсэн тамирчид:

-30кг

1. Б. Эрдэнэчулуун / “Женко” клуб
2. Э. Амартүвшин /Сонгинохайрхан дүүрэг
3. Л.Пүрэвбаатар/ Архангай аймаг
3. Ө. Жанцандорж /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо

-34кг

1. Ж. Энхтөр /Төрөлжсөн сургалттай, биеийн тамир, спортын дунд сургууль
2. Б. Азбаяр / “Женко” клуб
3. Т. Жавзанжамъян / Өвөрхангай аймаг
3. Б. Гэлэгжамц / Өвөрхангай аймаг

-38кг

1. Х. Батцэнгэл / Өвөрхангай аймаг
2. Т. Отгонбаяр / Сонгинохайрхан дүүрэг
3. Г. Гэрэлт-Од / “Женко” клуб
3. У. Хашхүү / Төрөлжсөн сургалттай, биеийн тамир, спортын дунд сургууль

-42кг

1. Б. Нямдаваа / “Женко” клуб
2. Б. Золжаргал / “Женко” клуб
3. Д. Мөнхзолбоо / “Женко” клуб
3. Т. Баттөмөр / Өвөрхангай аймаг

-46кг

1. У. Даваасүрэн / “Сүлд” дэвжээ
2. Р. Батсүх /Баянхонгор аймаг
3. Б. Дашпунцаг /Төрөлжсөн сургалттай, биеийн тамир, спортын дунд сургууль
3. Л. Эрдэнэбилэг /Өвөрхангай аймаг

-50кг

1. Б. Сүхбат / “Алтайн хүчтэн” дэвжээ
2. А.Балжинням /Архангай аймаг
3. Л. Сэргэлэн /Баянхонгор аймаг
3. С. Базаргордоо/Сүхбаатар аймаг

-55кг

1. Б. Энэбиш /Архангай аймаг
2. А. Авирмэд /Архангай аймаг
3. Т.Эрдэнэбат /Өвөрхангай аймаг
3. О. Шинэбаяр / “Алтайн хүчтэн” дэвжээ

-60кг

1. Б. Энхбаяр /Төрөлжсөн сургалттай, биеийн тамир, спортын дунд сургууль
2. Э. Сумъяабазар /Өвөрхангай аймаг
3. Г.Болор-Очир / “Борнуур” дэвжээ
3. Б. Нармандах / “Женко” клуб

-66кг

1. Д. Раднаабазар /Архангай аймаг
2. Г. Мөнхболд /Өвөрхангай аймаг
3. Ө. Лувсан /Баянхонгор аймаг
3. Г. Ганбаяр /Архангай аймаг

-73кг

1. Э. Мөнхбаясгалан / “Сүлд” дэвжээ
2. Б. Сумъяабаяр /Өвөрхангай аймаг
3. Б. Жандос / “Алтайн хүчтэн” дэвжээ
3. У. Болдбаатар /Төрөлжсөн сургалттай, биеийн тамир, спортын дунд сургууль

-81кг

1. Э.Үнэнхүү/Онцгой Байдлын Ерөнхий Газрын “Аврагч” спорт хороо
2. Ө.Жавхлантөгс/ “Борнуур” дэвжээ
3. М.Мандахбаяр/ “Тэмүүжин” клуб
3. Ч.Боорчи/ “Женко” клуб

+81 кг

1. М. Гантулга /Өвөрхангай аймаг
2. Б. Мандалбат /Төрөлжсөн сургалттай, биеийн тамир, спортын дунд сургууль
3. Г. Ялгуунбаатар /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газрын “Аврагч” спорт хороо
3. М. Далайбаатар /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газрын “Аврагч” спорт хороо

-40кг

1. Г. Бүрнээбаяр / “Боржин төв” дэвжээ
2. Л. Ариунзаяа /Баянхонгор аймаг
3. Г. Хонгорзул /Сонгинохайрхан дүүрэг
3. А. Намуундалай / “Борнуур” дэвжээ

-44кг

1. Б. Ойдовчимэг /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб
2. М. Олзхамгаалах /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб
3. Ц. Отгончимэг /Тэмүүжин клуб
3. Л. Энх-Отгон /Төрөлжсөн сургалттай, биеийн тамир, спортын дунд сургууль

-48кг

1. Б. Хандмаа /Баянхонгор аймаг
2. Б. Хорлоо /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб
3. Ц. Адъяасүрэн /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб
3. А. Тэмүүлэн / “Алтайн хүчтэн” дэвжээ

-52кг

1. Б.Шинэцэцэг /Төрөлжсөн сургалттай, биеийн тамир, спортын дунд сургууль
2. Л.Сосорбарам /Баянхонгор аймаг
3. Т.Намуунаа /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газрын “Аврагч” спорт хороо
3. М.Бямбасүрэн / “Боржин төв” дэвжээ

-57кг

1. Б. Дэлгэрмаа / Төрөлжсөн сургалттай, биеийн тамир, спортын дунд сургууль
2. Б.Халиун / Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб
3. С.Лхагвадулам / Онцгой Байдлын Ерөнхий Газрын “Аврагч” спорт хороо
3. С.Үүлэнсолонго/Төрөлжсөн сургалттай, биеийн тамир, спортын дунд сургууль

-63кг

1. н.Бадамгарав/Баянхонгор аймаг
2. Ц.Энхчимэг/Төрөлжсөн сургалттай, биеийн тамир, спортын дунд сургууль
3. О.Түвшинзаяа/ Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб
3. Н.Отгонгэрэл/Төрөлжсөн сургалттай, биеийн тамир, спортын дунд сургууль

+63кг

1. Л. Уранчимэг / “Боржин төв” дэвжээ
2. А. Адъяасүрэн /Төрөлжсөн сургалттай, биеийн тамир, спортын дунд сургууль
3. Б.Долгорлхам /Онцгой Байдлын Ерөнхий Газрын “Аврагч” спорт хороо
3. Э.Мөнх-Учрал/ “Борнуур” дэвжээ

Шилдэг тамирчин:

Б. Энэбиш /Архангай аймаг

Б. Дэлгэрмаа /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир спортын дунд сургууль

Багийн дүн:

 

Эрэгтэй

Эзэлсэн байр

Медалийн тоо

Байгууллага

-30

-34

-38

-42

-46

-50

-55

-60

-66

-73

-81

+81

1

Алт /2

Мөнгө /3

Хүрэл /5

 

Өвөрхангай аймаг

 

3,3

1

3

3

 

3

2

2

2

 

1

2

Алт /2

Мөнгө /2

Хүрэл /4

 

Женко клуб

1

2

3

1,2,3

 

 

 

3

 

 

3

 

3

Алт /2

Мөнгө /2

Хүрэл /2

 

Архангай аймаг

3

 

 

 

 

2

1,2

 

1,3

 

 

 

4

Алт /2

Мөнгө /1

Хүрэл /3

Төрөлжсөн сургалттай, биеийн тамир, спортын дунд сургууль

 

1

3

 

3

 

 

1

 

3

 

2

5

Алт /2

Сүлд

 

 

 

 

1

 

 

 

 

1

 

 

6

Алт /1

Хүрэл /2

Алтайн хүчтэн

 

 

 

 

 

1

3

 

 

3

 

 

6

Алт /1

Хүрэл /2

Онцгой Байдлын Ерөнхий Газрын “Аврагч” спорт хороо

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

3,3

7

Мөнгө /2

Сонгинохайрхан дүүрэг

2

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Мөнгө /1

Хүрэл /2

Баянхонгор аймаг

 

 

 

 

2

3

 

 

3

 

 

 

9

Мөнгө /1

Хүрэл /1

Борнуур дэвжээ

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

2

 

10

Хүрэл /1

Алдар спорт хороо

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Хүрэл /1

Сүхбаатар аймаг

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

10

Хүрэл /1

Тэмүүжин клуб

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 


Эмэгтэй

Эзэлсэн байр

Медалийн тоо

Байгууллага

-40

-44

-48

-52

-57

-63

+63

1

Алт /2

Мөнгө /2

Хүрэл /3

Төрөлжсөн сургалттай, биеийн тамир, спортын дунд сургууль

 

3

 

1

1,3

2,3

2

2

Алт /2

Мөнгө /2

Баянхонгор аймаг

2

 

1

2

 

1

 

3

Алт /2

Хүрэл /1

Боржин төв дэвжээ

1

 

 

3

 

 

1

4

Алт /1

Мөнгө /3

Хүрэл /3

Хан-Уул дүүрэг Женко клуб

 

 

1,2

2,3

3

2

3

 

5

Хүрэл /2

Борнуур дэвжээ

3

 

 

 

 

 

3

5

Хүрэл /2

Онцгой Байдлын Ерөнхий Газрын “Аврагч” спорт хороо

 

 

 

 

3

 

3

6

Хүрэл /1

Сонгинохайрхан дүүрэг

3

 

 

 

 

 

 

6

Хүрэл /1

Алтайн хүчтэн дэвжээ

 

 

3

 

 

 

 

6

Хүрэл /1

Тэмүүжин клуб

 

3

 

 

 

 

 

 


АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд news.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү. Хэм хэмжээ зөрчсөн сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй.
Сэтгэгдэл бүртгэгдээгүй байна