"Бөртэ чоно"-ын эздийг танилцуулж байна

2015 оны 12 сарын 23

Монголын спортын шилдэг тамирчдыг тодруулдаг “Бөртэ чоно” наадмын энэ оны шилдгүүд ирэх баасан гаригт/12.25/ тодорно. Ингээд өмнөх жилүүдэд болж байсан оны шилдэг тамирчид болон "Бөртэ чоно"-ын эздийг нэрлэж байна.


2002 он
Шилдэг тамирчин
1. О.Пүрэвбаатар (чөлөөт бөх)
2. Д.Дагвадорж (сүмо)
3. Г.Өсөхбаяр (үндэсний бөх)
4. Х.Эрдэнэт-Од (самбо)
5. Ц.Очирбат (жүдо)
6. Э.Долгормаа (жүдо)
7. О.Гүндэгмаа (буудлага)
8. Ж.Өлзий-Орших (дугуй)
9. Б.Наранбаатар (чөлөөт бөх)
10. Б.Анхчимэг (шатар)
Баг
Эмэгтэй сүмочид
 
 
 
2003 он
Шилдэг тамирчин
1. О.Гүндэгмаа (буудлага)
2. Д.Нямхүү (жүдо)
3. Х.Цагаанбаатар (жүдо)
4. Д.Дагвадорж (сүмо)
5. Н.Отгонжаргал (чөлөөт бөх)
6. Д.Эрдэнэбилэг (даам)
7. Г.Өсөхбаяр (үндэсний бөх)
8. Х.Эрдэнэт-Од (самбо, жүдо)
9. Э.Долгормаа (самбо, жүдо)
10. Т.Энхтуяа (чөлөөт бөх)
Баг
Волейболын “Эрчим” клуб
 
 
 
2004 он
Шилдэг тамирчин
1. Х.Цагаанбаатар (жүдо)
2. О.Гүндэгмаа (буудлага)
3. Д.Дагвадорж (сүмо)
4. Д.Лхагваа (бокс)
5. Б.Наранбаатар (чөлөөт бөх)
6. А.Сүхбат (үндэсний бөх)
7. Т.Батцэцэг (шатар)
8. Г.Ганжаргал (даам)
9. Э.Халиунболд (мотоспорт)
10. М.Сарангуа (бодибилдинг)
Баг
“Хөлбөмбөгийн “Хангарьд” клуб
Дасгалжуулагч
Ч.Насантогтох (жүдо)
 
 
2005 он
 
Шилдэг тамирчин
1. Б.Наранбаатар (чөлөөт бөх)
1. Х.Эрдэнэт-Од (жүдо)
3. О.Гүндэгмаа (буудлага)
4. Го.Өсөхбаяр (уулын спорт)
5. Ц.Энхжаргал (чөлөөт бөх)
6. Ц.Мөнхзул (буудлага)
7. Гэ.Өсөхбаяр (үндэсний бөх)
8. Х.Цагаанбаатар (жүдо, самбо)
9. Н.Баярмаа (хүндийг өргөлт)
10. М.Бундмаа (самбо)
Баг
Хийн гар бууны эмэгтэйчүүдийн баг
Дасгалжуулагч
Л.Ундралбат (буудлага)
 
 
 
2006 он
Шилдэг тамирчин
1. Х.Цагаанбаатар (жүдо)
2. О.Гүндэгмаа (буудлага)
3. Э.Бадар-Ууган (бокс)
4. Д.Нямхүү (жүдо)
5. Д.Дагвадорж (сүмо)
6. З.Батхуяг (буудлага)
7. Б.Наранбаатар (чөлөөт бөх)
8. У.Мөнх-Эрдэнэ (бокс)
9. Ц.Мөнхзул (буудлага)
10. Ж.Өлзий-Орших (дугуй)
Баг
Волейболын ТЭЦ IV клуб
Дасгалжуулагч
Ч.Насантогтох (жүдо)
 
 
2007 он
Шилдэг тамирчин
1. Э.Бадар-Ууган (бокс)
2. Б.Наранбаатар (чөлөөт бөх)
3. Ц.Мөнхзул (буудлага)
4. Х.Цагаанбаатар (жүдо)
5. М.Даваажаргал (сүмо)
6. М.Бундмаа (жүдо)
7. Г.Нармандах (чөлөөт бөх)
8. Х.Мөнхбаатар (үндэсний бөх)
9. О.Гүндэгмаа (буудлага)
10. З.Энхзориг (бокс)
Баг
Жүдогийн эмэгтэйчүүдийн баг
Дасгалжуулагч
Б.Баттулга (чөлөөт бөх)
 
 
 
 
2008 он
Шилдэг тамирчин
1. Н.Түвшинбаяр (жүдо)
1. Э.Бадар-Ууган (бокс)
3. О.Гүндэгмаа (буудлага)
4. П.Сэрдамба (бокс)
5. Д.Баатаржав (байт харваа)
6. Ц.Мөнхзул (буудлага)
7. О.Насанбурмаа (чөлөөт бөх)
8. Э.Халиунболд (мотоспорт)
9. М.Даваажаргал (сүмо)
10. Н.Баярмаа (хүндийг өргөлт)
Баг
Волейболын эмэгтэйчүүд
Дасгалжуулагч
Х.Болдбаатар (жүдо)
 
 
 
2009 он
Шилдэг тамирчин
1. Х.Цагаанбаатар (жүдо)
2. П.Сэрдамба (бокс)
3. Н.Төгсцогт (бокс)
4. О.Бурмаа (чөлөөт бөх)
5. У.Мөнх-Эрдэнэ (бокс)
6. М.Даваажаргал (сүмо)
7. Б.Одончимэг (чөлөөт бөх)
8. Д.Төмөрхүлэг (жүдо)
9. Г.Өсөхбаяр (үндэсний бөх)
10. Б.Мөнгөнтуул (шатар)
Баг
Волейболын эмэгтэйчүүд
Дасгалжуулагч
1. Д.Банди (бокс)
1. Д.Ганзориг (бокс)
 
 
2010 он
Шилдэг тамирчин
1. С.Батцэцэг (чөлөөт бөх)
2. М.Бундмаа (жүдо)
3. Х.Цагаанбаатар (жүдо)
4. Г.Мандахнаран (чөлөөт бөх)
5. Г.Наранчимэг (чөлөөт бөх)
6. Ц.Хонгорзул (буудлага)
7. М.Даваажаргал (сүмо)
8. Б.Ганбат (үндэсний бөх)
9. Б.Мөнгөнтуул (шатар)
10. Б.Сэр-Од (хөнгөн атлетик)
Шилдэг залуу тамирчин
Г.Эрдэнэболд (гимнастик)
Баг
Сагсан бөмбөгийн эрэгтэй шигшээ баг
Дасгалжуулагч
З.Дүвчин (чөлөөт бөх)
 
 
 
2011 он
 
Шилдэг тамирчин
1. П.Сэрдамба (бокс)
2. О.Насанбурмаа (чөлөөт бөх)
3. Д.Отгонцэцэг (чөлөөт бөх)
4. Б.Сэр-Од (хөнгөн атлетик)
5. Б.Гангаамаа (уулын спорт)
6. П.Лхамдэгд (жүдо)
7. М.Бундмаа (жүдо)
8. С.Мөнхбат (үндэсний бөх)
9. Б.Оюунсүрэн (чөлөөт бөх)
10. У.Мөнх-Эрдэнэ (бокс)
Баг
Бэндийн шигшээ баг
Дасгалжуулагч
Д.Ганзориг (бокс)
 
 
2012 он
 
Шилдэг тамирчин
1. Н.Түвшинбаяр (жүдо)
2. Н.Төгсцогт (бокс)
3. У.Мөнх-Эрдэнэ (бокс)
4. С.Ням-Очир (жүдо)
5. С.Батцэцэг (чөлөөт бөх)
6. П.Бүрэнтөгс (үндэсний бөх)
7. Б.Гүндаваа (шатар)
8. Т.Мөнхтуяа (чөлөөт бөх)
9. Б.Урантунгалаг (байт харваа)
10. Л.Баярсайхан (уулын спорт)
Баг
Сагсан бөмбөгийн эрэгтэй баг
Дасгалжуулагч
Д.Ганзориг (бокс)
 
 
 
2013 он
 
Шилдэг тамирчин
1. М.Уранцэцэг (жүдо)
2. У.Мөнх-Эрдэнэ (бокс)
3. С.Батцэцэг (чөлөөт бөх)
4. Д.Амартүвшин (жүдо)
5. Г.Мандахнаран (чөлөөт бөх)
6. О.Насанбурмаа (чөлөөт бөх)
7. Б.Сэр-Од (хөнгөн атлетик)
8. Э.Сумъяа (жүдо)
9. Г.Эрхэмбаяр (үндэсний бөх)
10. Г.Өсөхбаяр (уулын спорт)
Баг
3x3 сагсан бөмбөгийн эмэгтэй баг
Дасгалжуулагч
Ш.Цэвэлмаа (жүдо)
 
 
2014 он
 
Шилдэг эмэгтэй тамирчин
1. С.Цэрэнчимэд (чөлөөт бөх)
2. М.Уранцэцэг (жүдо)
3. Жүдогийн эмэгтэй шигшээ баг
Шилдэг эрэгтэй тамирчин
1. Г.Болдбаатар (жүдо)
2. Г.Мандахнаран (чөлөөт бөх)
3. Д.Отгондалай (бокс)
Шилдэг дасгалжуулагч
1. Ц.Хосбаяр (чөлөөт бөх)
2. Д.Баттулга (жүдо)
3. Ц.Цогтбаяр (чөлөөт бөх)
Шилдэг залуу тамирчин
1. Ө.Дүүрэнбаяр (жүдо)
Баг
Сагсан бөмбөгийн эрэгтэй шигшээ баг
 
 
Эх сурвалж: http://olympic.mn
АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд news.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү. Хэм хэмжээ зөрчсөн сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй.
Сэтгэгдэл бүртгэгдээгүй байна