Охид, хөвгүүдийн шилдэг 96 баг өрсөлдөнө

2016 оны 1 сарын 8

-Дүүргийн аварга шалгаруулах тэмцээнүүдэд 112 сургуулийн 578 багийн 6948 сурагч оролцсон бол нийслэлийн шигшээ тэмцээнд дүүрэг бүрээс шалгарсан охид, хөвгүүдийн шилдэг 96 багийн 1152 тамирчин өрсөлдөнө.

Найрсаг Улаанбаатар” хөтөлбөрт багтсан нийслэлийн ерөнхий боловсролын сургуулийн сагсан бөмбөгийн “Сурагчдын лиг” VII удаагийн тэмцээнийг 2015 оны 09 дүгээр сараас 2016 оны 04 дүгээр сарын 15-ны хооронд сургууль, дүүрэг, бүс, нийслэл, олон улс гэсэн 5 үе шаттайгаар бага, дунд, ахлах насны ангилалаар зохион байгуулж байна. Нэгээс гуравдугаар шатны тэмцээнүүд 2015 оны 09 дүгээр сараас 12 дугаар сар дуустал явагдсан. Дүүргийн аварга шалгаруулах тэмцээнээс шалгарсан багууд 2016 оны 01 дүгээр сарын 12-18-ны өдрүүдэд нийслэлийн аварга шалгаруулах тэмцээний урьдчилсан тоглолтуудад оролцох юм. Медалийн төлөөх буюу шигшээ тоглолтуудыг 2016 оны 02 дугаар сарын 18-нд Буянт Ухаа спортын ордонд хийхээр төлөвлөж байна.

 Нийслэлийн шигшээ тэмцээнд оролцох багуудын тоглолтын сугалааг 1 дүгээр сарын 5-ны өдөр хийсэн. Энэ удаагийн “Сурагчдын лиг”-ийн анхан шатны тэмцээнүүдэд 9 дүүргийн 112 сургуулийн 4797 багийн 52638 сурагч оролцсон нь өмнөх жилийнхээс 816 баг буюу 9754 сурагч нэмэгдсэн байна.

 

Дүүргийн аварга шалгаруулах тэмцээнүүдэд 112 сургуулийн 578 багийн 6948 сурагч оролцсон бол нийслэлийн шигшээ тэмцээнд дүүрэг бүрээс шалгарсан охид, хөвгүүдийн шилдэг 96 багийн 1152 тамирчин өрсөлдөнө.

 Энэ удаагийн лигийн тэмцээнд ерөнхий боловсролын улсын сургуулиудаас гадна хувийн сургуулиуд оролцож байгаагаараа бусад жилүүдийнхээс онцлог юм.

Нийслэлийн Биеийн тамир, спортын газар, Нийслэлийн боловсролын газар, ОХУ-ын “Кэс-Баскет” ТББ-тай хамтран зохион байгуулж буй өрсөлдөөн, оролцогч ихтэй энэхүү лигийн тэмцээний ТОР-96 багийн сугалааг хоёр дахь удаагаа олон улсын жишгээр нээлтэй болгож, дүүрэг бүрээс шалгарсан шилдэг багуудын багш-дасгалжуулагч нар оролцож байна.

Сагсан бөмбөгийн “Сурагчдын лиг”  Бага насны ОХИДЫН багууд:

“А” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

A1

ХУД

60-Р СУРГУУЛЬ /A ZON/

SMILE

A2

ХУД

52-Р СУРГУУЛЬ

ЭНХ ТАЙВАН

A3

 

 

 

A4

СХД

65-Р СУРГУУЛЬ

 

“В” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

В1

НД

ЭОЦ /B/

HAWKS

В2

СХД

ИРЭЭДҮЙ 2

ИРЭЭДҮЙН ШОНХОРУУД

В3

 

 

 

В4

СБД

31-Р СУРГУУЛЬ

31-ИЙН ЧӨТГӨРҮҮД

“С” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

C1

БЗД

84-Р СУРГУУЛЬ /C/

STARS

C2

СБД

1-Р СУРГУУЛЬ

ТАВАН ДИГВАРАНЗ

C3

ЧД

50-Р СУРГУУЛЬ

БАГА ТОЙРУУ

C4

БГД

19-Р СУРГУУЛЬ

SPARK

 “D” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

D1

БГД

ОУЦ /D/

МӨНГӨН ЦАГИРАГ

D2

БНД

ГҮН ГАЛУУТАЙ ЦОГЦОЛБОР

ГҮН ГАЛУУТАЙ

D3

ЧД

117-Р СУРГУУЛЬ

 

D4

БЗД

ШАВЬ ЦОГЦОЛБОР

ШАВЬ

Сагсан бөмбөгийн “Сурагчдын лиг” Бага насны хөвгүүдийн багууд:

                                                 “А” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

A1

БЗД

          84Р СУРГУУЛЬ /A/

STARS

A2

БГД

ГУРВАН ТАМИР

ГУРВАН ТАМИР

A3

БЗД

21-Р СУРГУУЛЬ

СЭЛБЭ

A4

СХД

62-Р СУРГУУЛЬ

 

“В” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

В1

БГД

93-Р СУРГУУЛЬ /B/

ИРВЭСҮҮД

В2

 

 

 

В3

ХУД

7-Р СУРГУУЛЬ

БУЯНТ УХАА

В4

СБД

2-Р СУРГУУЛЬ

СҮХИЙН ЗӨГИЙНҮҮД

“С” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

C1

ХУД

60-Р СУРГУУЛЬ /C/

SMILE

C2

ЧД

5-Р СУРГУУЛЬ

 

C3

НД

ГОЛОМТ

ГОЛОМТ НАЛАЙХ

C4

 

 

 

 “D” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

D1

СБД

3-Р СУРГУУЛЬ /D/

АЛТАН ОД

D2

ЧД

117-Р СУРГУУЛЬ

 

D3

БНД

БОЛОВСРОЛ ЦОГЦОЛБОР

ИРВЭСҮҮД

D4

СХД

121-Р СУРГУУЛЬ

ХОС ЭРЭЛ

Сагсан бөмбөгийн “Сурагчдын лиг” ДУНД насны ОХИДЫН багууд:

А” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

A1

ХУД

52-Р СУРГУУЛЬ /A/

ЭНХ ТАЙВАН

A 2

СБД

31-Р СУРГУУЛЬ

31-ИЙН ЧӨТГӨРҮҮД

A3

НД

ЭОЦ

HAWKS

A4

БЗД

48-Р СУРГУУЛЬ

ТЭМҮҮЛЭЛ

“В” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

В1

ХУД

7-Р СУРГУУЛЬ /B/

БУЯНТ УХАА

В2

БГД

40-Р СУРГУУЛЬ

ГАЛТ БӨМБӨГ

В3

БНД

БОЛОВСРОЛ

SECRET

В4

СХД

62-Р СУРГУУЛЬ

 

“С” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

C1

ЧД

50-Р СУРГУУЛЬ /C/

БАГА ТОЙРУУ

C2

СХД

9-Р СУРГУУЛЬ

ТЭМҮҮЛЭЛ

C3

БГД

19-Р СУРГУУЛЬ

SPARK

C4

СХД

ИРЭЭДҮЙ

ИРЭЭДҮЙН ШОНХОР

“D” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

D1

БЗД

21-Р СУРГУУЛЬ

СЭЛБЭ

D2

СБД

ӨЗБЛА СУРГУУЛЬ

ЗОХИОН БҮТЭЭГЧ

D3

БЗД

ШАВЬ ЦОГЦОЛБОР

ШАВЬ

D4

ЧД

117-Р СУРГУУЛЬ

 

Сагсан бөмбөгийн сурагчдын лиг ДУНД насны хөвгүүдийн багууд:

“А” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

A1

СБД

11-Р СУРГУУЛЬ /A/

MAGIC BAL

A2

ХУД

ОРХОН

ОРХОН

A3

БНД

ГҮН ГАЛУУТАЙ СУРГУУЛЬ

ХҮЧ

A4

БГД

47-Р СУРГУУЛЬ

АКА -  47

“В” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

В1

СБД

7-Р СУРГУУЛЬ /B/

БУЯНТ УХАА

В2

 

 

 

В3

БЗД

33-Р СУРГУУЛЬ

TEAM 33

В4

НД

ЭОЦ

HAWKS

“С” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

C1

СБД

58-Р СУРГУУЛЬ

 

C2

ЧД

23-Р СУРГУУЛЬ

МӨРӨӨДӨЛ

C3

ЧД

50-Р СУРГУУЛЬ

БАГА ТОЙРУУ

C4

СХД

ИРЭЭДҮЙ 3

ИРЭЭДҮЙН ШОНХОР

 “D” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

D1

БЗД

111-Р СУРГУУЛЬ /D/

ЧӨТГӨРҮҮД

D2

БГД

ЭУЦ

SHARK

D3

СХД

42-Р СУРГУУЛЬ

АЛТАЙН БАРС

D4

БЗД

ШИНЭ МОНГОЛ

ШИНЭ МОНГОЛ

 

Сагсан бөмбөгийн сурагчдын лиг АХЛАХ насны ОХИДЫН багууд:

“А” зон

 

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

A1

БНД

БОЛОВСРОЛ /A/

SECRET

A 2

СХД

42-Р СУРГУУЛЬ

АЛТАЙН БАРС

A3

БГД

19-Р СУРГУУЛЬ

STARK

A4

БЗД

48-Р СУРГУУЛЬ

ТЭМҮҮЛЭЛ

“В” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

В1

БГД

МОНГЕНИ /B/

ХӨХ ТОЛБОТ

В2

БЗД

33-Р СУРГУУЛЬ

TEAM 33

В3

НД

ГОЛОМТ

ГОЛОМТ НАЛАЙХ

В4

ЧД

72-Р СУРГУУЛЬ

ИРЭЭДҮЙ

“С” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

C1

СБД

3-Р СУРГУУЛЬ /C/

АЛТАН ОД

C2

ХУД

18-Р СУРГУУЛЬ

ЗӨГИЙНҮҮД

C3

БЗД

79-Р

REMAKS

C4

СБД

1-Р СУРГУУЛЬ

ТАВАН ДИГВАРАНЗ

“D” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

D1

ЧД

37-Р СУРГУУЛЬ /D/

 

D2

ХУД

15-Р СУРГУУЛЬ

ХИЛЭНЦҮҮД

D3

СХД

ИРЭЭДҮЙ 1

 

D4

ХУД

52-Р СУРГУУЛЬ

ЭНХ ТАЙВАН

 

Сагсан бөмбөгийн сурагчдын лиг АХЛАХ насны хөвгүүдийн багууд:

“А” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

A1

СХД

ИРЭЭДҮЙ 3 /A/

ИРЭЭДҮЙН ШОНХОР

A2

ХУД

18-Р СУРГУУЛЬ

ЗӨГИЙНҮҮД

A3

БХД

ХАНГАЙ ЦОГЦОЛБОР

ХАНГАЙ

A4

БЗД

48-Р СУРГУУЛЬ

ШОНХОРУУД

“В” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

В1

ХУД

52-Р СУРГУУЛЬ /B/

ЭНХ ТАЙВАН

В2

ЧД

24-Р СУРГУУЛЬ

 

В3

ХУД

15-Р СУРГУУЛЬ

ХИЛЭНЦҮҮД

В4

БЗД

33-Р СУРГУУЛЬ

TEAM 33

“С” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

C1

СБД

1-Р СУРГУУЛЬ /C/

ТАВАН ДИГВАРАНЗ

C2

СХД

105-Р СУРГУУЛЬ

 

C3

НД

ГОЛОМТ

ГОЛОМТ НАЛАЙХ

C4

БГД

47- СУРГУУЛЬ

АКА – 47

 “D” зон

Дүүрэг

Сургуулийн нэр

Багийн нэр

D1

СБД

ЭТҮГЭН /D/

ЭТҮГЭН

D2

ЧД

5-Р СУРГУУЛЬ

 

D3

БГД

ЭӨЦ

АРАВТ

D4

БНД

БОЛОВСРОЛ

REDS

 

ЭХ СУРВАЛЖ: http://sport.ub.gov.mn

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд news.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү. Хэм хэмжээ зөрчсөн сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй.
Сэтгэгдэл бүртгэгдээгүй байна