И.Ярыгиний цомын тэмцээний бүрэлдэхүүн тодорлоо

2016 оны 1 сарын 25

И.Ярыгиний нэрэмжит “Алтан Гран-При” тэмцээнд оролцох бүрэлдхүүн тодорхой болжээ

Олимпийн хошой аварга, дэлхийн аварга И.Ярыгиний нэрэмжит “Алтан Гран-При” болон И.Ярыгиний Цомын төлөө хүнд жингийн бөхчүүдийн олон улсын тэмцээн ХХҮII дахь удаагаа ОХУ-ын Красноярск хотод 2016 оны нэгдүгээр сарын 31-Хоёрдугаар сарын 2-ны өдрүүдэд И.Ярыгиний нэрэмжит Спортын ордонд болно.

Энэ оны тэмцээнийг Бүх Оросын бөхийн төрлүүдийн холбоо, Ярыгиний нэрэмжит сангаас Красноярск мужийн Амбан захирагчийн албатай хамтран зохион байгуулж байна. Оросын талаас тус тэмцээнд оролцдог бөхчүүдийнхээ тоог энэ удаа хязгаарлаж эрэгтэй 32, эмэгтэй 24 бөх барилдуулах болжээ.

Тус тэмцээнд оролцох манай багийн бүрэлдхүүнийг танилцуулж байна.
 

Багийн ахлагч: Жамъянсүрэнгийн Түмэн-Аюуш, МЧБХ-ны дэд ерөнхийлөгч, “Хасу-Мегаватт” компанийн ерөнхий захирал, Аж үйлдвэрийн Гавьяат ажилтан

Эрэгтэй баг

57 кг:

  • Энхсайханы Ням-Очир, ОУХМ, МУГТ ҮШБ, “Хилчин” спорт хороо

61 кг:

  • Батсайханы Нэмэхбаяр, ОУХМ, “Хасу-Мегастарс” клуб

65 кг:

  • Ганзоригийн Мандахнаран, МУГТ, ҮШБ, “Алдар” спорт хороо
  • Баатархүүгийн Өсөхбаяр, СМ, “Цастын барс” клуб

70 кг:

  • Болдхүүгийн Батсүх, СМ, “Хасу-Мегастарс” клуб
  • Буянцогтын Цогтгэрэл, СМ, “Хасу-Мегастарс” клуб
  • Нүржигдаваагийн Пүрэвдаваа, “Цастын барс” клуб

74 кг:

  • Ганболдын Төрболд, СМ, “Женко” клуб

Дасгалжуулагч

  • Цэрэнбаатарын Цогтбаяр, эрэгтэй үндэсний шигшээ багийн ахлах дасгалжуулагч, Гавьяат тамирчин


Эмэгтэй баг

48 кг:

  • Эрдэнэсүхийн Нарангэрэл, ОУХМ. ҮШБ, “Хангарьд” клуб
  • Батбаатарын Мѳнхтуяа, СМ, “Хасу-Мегастарс” клуб

53 кг:

  • Эрдэнэчимэгийн Сумьяа, ОУХМ. ҮШБ, “Хилчин” спорт хороо
  • Даваасүхийн Отгонцэцэг, ОУХМ. “Хасу-Мегастарс” клуб
  • Бүүвэйбаатарын Хатантуул, СМ, “Арслан” клуб

55 кг:

  • Батбаатарын Номин-Эрдэнэ, ОУХМ. “Хангарьд” клуб

58 кг:

  • Сүхээгийн Цэрэнчимэд, МУГТ, ҮШБ, “Алдар” спорт хороо
  • Пүрэвдоржийн Орхон, ОУХМ. ҮШБ, “Алдар” спорт хороо
  • Энхбатын Гантуяа, СМ, “Хилчин” спорт хороо
  • Баатаржавын Шоовдор, ОУХМ, ҮШБ, “Цастын барс” клуб
  • Алтанцэцэгийн Батцэцэг, ОУХМ, ҮШБ, “Хасу-Мегастарс” клуб
  • Сүндэвийн Бямбацэрэн, ОУХМ. ҮШБ, “Аврагч” спорт хороо

60 кг:

  • Отгонбатын Оюунтуяа, СМ, “Аварга” БТДС

69 кг:

  • Шархүүгийн Түмэнцэцэг, ОУХМ, “Хилчин” спорт хороо

75 кг:

  • Очирбатын Бурмаа, МУГТ, ҮШБ, “Хүч” спорт хороо, Баянзүрх дүүргийн цагдаагийн II хэлтсийн офицер
  • Бадрахын Одончимэг, ОУХМ, ҮШБ, “Алдар” спорт хороо
  • Гэлэгжамцын Наранчимэг, ОУХМ, “Хилчин” спорт хороо

Дасгалжуулагчид

  • Буяндэлгэрийн Батбаяр, эмэгтэй үндэсний шигшээ багийн ахлах дасгалжуулагч, Гавьяат дасгалжуулагч
  • Зэвэгийн Дүвчин, эмэгтэй үндэсний шигшээ багийн дасгалжуулагч, Гавьяат дасгалжуулагч
  • Тэмэндэмбэрэлийн Сүхбаатар, эмэгтэй үндэсний шигшээ багийн дасгалжуулагч, Гавьяат дасгалжуулагч
  • Даваажавын Батням, эмэгтэй үндэсний шигшээ багийн дасгалжуулагч

Шүүгч

  • Лутбаярын Ганзориг, олон улсын шүүгч

Эмч

  • Чулууны Насанбат, Биеийн тамир, спортын хөгжлийн төвийн Спортын анагаах ухааны албаны дарга, Гавьяат эмч

Д.ӨЛГИЙСАЙХАН (МЧБХ)

 

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд news.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү. Хэм хэмжээ зөрчсөн сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй.
Сэтгэгдэл бүртгэгдээгүй байна