Хонин жилийн шилдгүүдтэй танилцаарай

2016 оны 2 сарын 15

ММСУХ уламжлал ёсоороо хонин жилийн шилдэг уяач, уралдаанч, холбоо, гал уяагаа тодруулж, шагналыг төрийн ордонд гардууллаа. 

Шилдгийн шилдэг уяач: Дорнод аймгийн Баянтүмэн сумын харьяат, Монгол Улсын Манлай уяач Ононгийн Батбилэг

Шилдэг залуу уяач: Төв аймгийн Баян сумын уугуул, уяач Пүрэвдоржийн Цэрэнбямба

Шилдгийн шилдэг уралдаанч хүүхэд: Хишигжаргалын Содномдорж

Шилдгийн шилдэг салбар холбоо: “Хутагтын хурд” Дорноговь аймгийн МСУХолбоо

Шилдэг салбар холбоо: Нийслэлийн МСУХолбоо, Булган аймгийн МСУХ

Шилдэг сумын салбар холбоо: Архангай аймгийн Ихтамир сумын МСУХолбоо

Сэлэнгэ аймгийн Баянгол сумын МСУХолбоо
Ховд аймгийн Мянгад сумын МСУХолбоо
Өвөрхангай аймгийн Баянгол сумын МСУХолбоо
Өмнөговь аймгийн Мандал-Овоо сумын МСУХолбоо
Хэнтий аймгийн Батноров сумын МСУХолбоо

Шилдэг гал уяа: “Түмний Эх” гал уяа Дамбадаржаагийн Онон

Шилдэг уралдаанч хүүхэд:
1.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг түрүү, нэг айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 17 түрүү 18 айраг хүртсэн Архангай аймгийн Өндөр-Улаан сумын 8-р ангийн сурагч 12 настай Төмөрбаатарын Лувсангүнгэрэг
2.Улс, бүсийн уралдаанаас таван айраг, аймаг сумдын уралдаанаас хоёр түрүү, зургаан айраг хүртсэн Булган аймгийн Баяннуур сумын 1-р сургуулийн 7-р ангийн сурагч 13 настай Ихбаярын Хадбаатар
3.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг айраг, аймаг сумдын уралдаанаас гурван түрүү, дөрвөн айраг хүртсэн Баянхонгор аймгийн Баянбулаг сумын уугуул 12 настай Гансүхийн Баяржавхлан
4.Аймаг,сумдын уралданаас дөрвөн түрүү,10 айраг хүртсэн Баян-Өлгий аймгийн Улаанхус сумын харьяат Нийслэлийн Багануур дүүрэг 95-р сургуулийн 7-р ангийн сурагч 13 настай Мөнхбатын Батмөнх
5.Улс, бүсийн уралдаанаас хоёр түрүү, нэг айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 13 түрүү 15 айраг хүртсэн Говь-Сүмбэр аймгийн Шивээговь сумын 3-р сургуулийн 2-р ангийн сурагч 8 настай Нямхүүгийн Цэлмэг
6.Улс, бүсийн уралдаанаас гурван айраг, аймаг сумдын уралдаанаас хоёр айраг хүртсэн Говь-Алтай аймгийн Есөнбулаг сумын 3-р сургуулийн 6-р ангийн сурагч 12 настай Нямзоригийн Гантогтох
7.Улс, бүсийн уралдаанаас хоёр айраг, аймаг сумдын уралдаануудаас таван түрүү, хоёр айраг хүртсэн Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын уугуул “Шинэ хөгжил” цогцолбор сургуулийн сурагч , 11 настай Магсарын Рэнцэндорж
8.Улс, бүсийн уралдаанаас хоёр түрүү, дөрвөн айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 20 түрүү, 40 айраг Дундговь аймгийн Сайнцагаан сумын уугуул Мандалговь хотын 2-р сургуулийн 8-р ангийн сурагч, 14 настай Түмэнбаярын Отгондорж
9.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг түрүү, нэг айраг, аймаг, сумдын уралдаанаас хоёр түрүү, таван айраг хүртсэн Дорноговь аймгийн Сайншанд сумын уугуул 5-р сургуулийн 8-р ангийн сурагч 13 настай Пүрэвдоржийн Алтандаваа
10.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг түрүү, хоёр айраг, аймаг сумдын уралдаанаас дөрвөн түрүү, 10 айраг хүртсэн Хөвсгөл аймгийн Тариалан сумын 1-р сургуулийн 6-р ангийн сурагч 13 настай Цэрэндоржийн Мягмардорж
11.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг түрүү, нэг айраг, аймаг сумдын наадмуудаас хоёр түрүү, хоёр айраг хүртсэнТөв аймгийн Зуун мод сумын 4-р сургуулийн 7-р ангийн сурагч 12 настай Лхагвадоржийн Өсөхбаяр
12.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг айраг, аймаг сумдын уралдаанаас нэг түрүү, нэг айраг хүртсэн Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын 3-р сургуулийн 11-р ангийн сурагч 12 настай Самбалхүндэвийн Ган-Эрдэнэ
13.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг түрүү, хоёр айраг, аймаг сумдын уралдаанаас гурван түрүү, таван айраг хүртсэн Ховд аймгийн Буянт сумын уугуул Ховд аймгийн Жаргалант сумын  6-р сургуулийн 9-р ангийн сурагч  16 настай Лхагвадоржийн Ган-Очир 
14.Аймаг, сумдын уралдаанаас таван түрүү, 11 айраг хүртсэнХэнтий аймгийн Хэрлэн сумын 4-р сургуулийн 5-р ангийн сурагч 11 настай Эрдэнэцэцэгийн Батчулуун 
15.Аймаг, сумдын уралдаанаас дөрвөн түрүү, зургаан айраг хүртсэн Завхан аймгийн Алдархаан сумын 1-р сургуулийн 3-р ангийн сурагч долоон настай Отгонбатын Пүрэв-Очир 
16.Аймаг,сумдын уралдаанаас гурван түрүү, 10 айраг хүртсэн Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Төв аймгийн Цээл сумын 1-р сургуулийн 7-р ангийн сурагч 13 настай  Даваадоржийн Нямбаяр
17.Улс, бүсийн уралдаанаас хоёр түрүү, хоёр айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 10 түрүү 15 айраг хүртсэн Сүхбаатар аймгийн Баруун-Урт сумын 1-р сургуулийн 6-р ангийн сурагч 12 настай Сэргэлэнбаатарын Буджав
18.Улс, бүсийн уралдаанаас хоёр айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 12 түрүү 30 айраг хүртсэн Өмнөговь аймгийн Цогтцэций сумын 1-р сургуулийн 7-р ангийн сурагч 12 настай Ханджаргалын Содбаяр 
19. Улс, бүсийн уралдаанаас гурван түрүү, хоёр айраг, аймаг сумдын уралдаанаас  13 түрүү, 15 айраг хүртсэн Өвөрхангай аймгийн Хайрхандулаан сумын уугуул, Арвайхээр сумын “Мэргэд” сургуулийн 7-р ангийн сурагч  Отгоннасангийн Зулбаяр
20.Улс, бүсийн уралдаанаас гурван айраг, аймаг сумдын уралдаанаас дөрвөн түрүү, гурван айраг хүртсэн Увс аймгийн Тэс сумын ахлах сургуулийн 6-р ангийн сурагч 13 настай Батаагийн Өөдлөх
21.Аймаг, сумдын уралдаанаас хоёр түрүү, 16 айраг хүртсэн Дархан-Уул аймгийн Дархан сумын 4-р сургуулийн 7-р ангийн сурагч 14 настай Ариунбаярын Төрбат
22.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг түрүү, зургаан айраг хүртсэн Улаанбаатар хот Сүхбаатар дүүргийн “Сант” сургуулийн 4-р ангийн сурагч 11 настай Батбилэгийн Буяндэлгэр 
23.Улс, бүсийн уралдаануудаас нэг түрүү, хоёр айраг хүртсэн Говь-Алтай аймгийн Баян сумын уугуул, Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээ Гүн” 59-р сургуулийн 7а ангийн сурагч Батбуянгийн Цэрэндаваа
24.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг түрүү, найман айраг хүртсэн Ховд аймгийн Мянгад сумын уугуул 1-р сургуулийн 6-р ангийн сурагч Жаргалын Дашзэвгэ
25.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг түрүү, долоон айраг хүртсэн Булган аймгийн Хишиг-Өндөр сумын уугуул, Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээ Гүн” 59-р сургуулийн  6-р ангийн сурагч Ганчимэгийн Алтантөгс
26.Улс, бүсийн уралдаанаас гурван түрүү, дөрвөн айраг хүртсэн Улаанбаатар хот Сонгинохайрхан дүүргийн уугуул, Нийслэлийн  Хан-Уул дүүргийн “Цэцээ Гүн” 59-р сургуулийн 5б ангийн сурагч 12 настай Гансүхийн Сүхбат
27.Улс, бүсийн уралдаанаас хоёр түрүү, таван айраг хүртсэн Дорнод аймгийн Чойбалсан сумын уугуул, Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээ Гүн” 59-р сургуулийн 4а ангийн сурагч 10 настай Гүндэгмаагийн Отгонбаяр
28.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг түрүү, зургаан айраг хүртсэн Дундговь аймгийн Хулд сумын уугуул,  Улсын тэргүүний  1-р сургуулийн 5а ангийн сурагч 10 настай Гансүхийн Энхболд
29.Улс, бүсийн уралдаанас хоёр түрүү, долоон айраг хүртсэн Өвөрхангай аймгийн Хархорин сумын уугуул, Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Цэцээ Гүн” 59-р сургуулийн 8а ангийн сурагч 13 настай Даваагийн Гансүх


Шилдэг уяачаар:

1.Улс, бүс уралдаанаас нэг түрүү, нэг айраг,  аймаг сумдын уралдаанаас 17 түрүү 18 айраг хүртсэн Архангай аймгийн Өндөр-Улаан сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Шаравжамцын Бадамжунай
2.Улс, бүсийн уралдаанаас таван айраг, аймаг сумдын уралдаанаас зургаан түрүү, долоон айраг хүртсэн Булган аймгийн Баяннуур сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Чойдоржийн Содном
3.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг айраг, аймаг сумдын уралдаанаас хоёр түрүү, нэг айраг хүртсэн Баянхонгор аймгийн Бөмбөгөр сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Лувсандашийн Ганхүлэг
4.Аймаг, сумдын уралдаанаас хоёр түрүү, таван айраг хүртсэн Баян-Өлгий аймгийн Буянт сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Тогосын Батсүх
5.Улс, бүсийн уралдаанаас хоёр түрүү, нэг айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 19 түрүү, 20 айраг хүртсэн Говьсүмбэр аймгийн Шивээговь сумын харьяат Гомбосүрэнгийн Адъяасүрэн
6.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг түрүү, аймаг, сумдын уралдаанаас хоёр түрүү, айраг хүртсэн Говь-Алтай аймгийн Есөнбулаг сумын харьяат Даваасүрэнгийн Шаравнямбуу
7.Улс, бүсийн уралдаануудаас хоёр айраг, аймаг сумдын уралдаануудаас зургаан түрүү, хоёр айраг хүртсэн Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын уугуул Цэрэнжавын Эрдэнэцогт
8.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг түрүү, долоон айраг, аймаг сумдын уралдаанаас 23 түрүү, 41 айраг хүртсэн Дундговь аймгийн Хулд сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Баярсайханы Лхагва-Очир
9.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг түрүү, нэг айраг, аймаг сумдын уралдаанаас хоёр түрүү, таван айраг хүртсэн Дорноговь аймгийн Сайншанд сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Отгонбаярын Саруулбаяр 
10.Улс, бүсийн уралдаанаас хоёр түрүү, дөрвөн айраг, аймаг сумдын уралдаанаас дөрвөн түрүү, 10 айраг хүртсэн Хөвсгөл аймгийн Тариалан сумын уугуул, Монгол Улсын Алдарт уяач Гордоогийн Доржпүрэв
11.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг түрүү, нэг айраг, аймаг сумдын уралдаанаас гурван түрүү, 10 айраг хүртсэн Төв аймгийн Баянцагаан сумын уугуул Хишигийн Баярбат
12.Аймаг, сумдын уралдаануудаас нэг түрүү, 17 айраг хүртсэн Сэлэнгэ аймгийн Сүхбаатар сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Данзангийн Эрдэнэбат
13.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг түрүү, аймаг сумдын уралдаанаас хоёр түрүү, зургаан айраг хүртсэн Ховд аймгийн Жаргалант сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Должинсүрэнгийн Отгонням
14.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг айраг, аймаг сумдын уралдаанаас нэг түрүү, дөрвөн айраг хүртсэн Хэнтий аймгийн Дархан сумын уугуул, уяач Боргилын Бат-Өлзий 
15.Аймаг, сумдын уралдаанаас зургаан түрүү, 23 айраг хүртсэн Завхан аймгийн Түдэвтэй сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Нацагийн Бямбацогт
16.Аймаг, сумдын уралдаанаас гурван түрүү, 10 айраг хүртсэн Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын харьяат Монгол Улсын  Алдарт уяач  Дэмбэрэлийн Дэлгэрбаяр 
17.Улс, бүсийн уралдаанаас хоёр түрүү, хоёр айраг, аймаг, сумдын уралдаанаас нэг  түрүү, нэг айраг хүртсэн Сүхбаатар аймгийн Эрдэнэцагаан сумын уугуул, уяач Эзэннайрамдахын Мөнх-Эрдэнэ
18.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг түрүү, таван айраг, аймаг,сумдын уралдаанаас 12 түрүү, 30 айраг айраг хүртсэн Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Бадамгаравын Бадраа
19.Улс, бүсийн уралдаанаас гурван түрүү, хоёр айраг,  аймаг, сумдын 20 түрүү, 27 айраг хүртсэн Өвөрхангай аймгийн Хайрхандулаан сумын уугуул, Монгол Улсын Манлай уяач Бат-Өлзийн Отгоннасан
20.Улс, бүсийн уралдаанаас нэг айраг, аймаг, сумдын уралдаанаас дөрвөн түрүү, найман айраг хүртсэн Увс аймгийн Тэс сумын уугуул, уяач  Лүжээгийн Жамсран
21.Аймаг, сумдын уралдаанаас хоёр түрүү, дөрвөн айраг хүртсэн Дархан-Уул аймгийн  Дархан сумын харьяат, аймгийн Алдарт уяач Даваасамбуугийн Баярсайхан 
22.Улс, бүсийн уралдаанаас хоёр түрүү, дөрвөн айраг хүртсэн Улаанбаатар хот Сонгинохайрхан дүүргийн харьяат, аймгийн Алдарт уяач Өлзийхутагийн Пүрэвбаатар
23.Улс, бүсийн уралдаанаас гурван түрүү, 17 айраг хүртсэн Ховд аймгийн Дарви сумын уугуул, Монгол Улсын Алдарт уяач Түвдэнгийн Батцоож
24.Улс, бүсийн уралдаануудаас гурван түрүү, есөн айраг хүртсэн Говь-Алтай аймгийн Баян-Уул сумын уугуул, уяач Пүрэвдоржийн Алтансүх 
25.Улс, бүсийн уралдаануудаас нэг түрүү, 10 айраг хүртсэн Төв аймгийн Сэргэлэн сумын уугуул, Монгол Улсын Тод Манлай уяач Агваансамдангийн Батсүх
26.Улс, бүсийн уралдаануудаас хоёр түрүү, найман айраг хүртсэн Төв аймгийн Баянцогт сумын уугуул, Монгол Улсын Тод Манлай уяач Дашдоржийн Мөнхбат
27.Улс, бүсийн уралдаануудаас хоёр түрүү, зургаан айраг хүртсэн Дундговь аймгийн Өлзийт сумын уугуул Дэмчигцоодолын Эрдэнэбулган
28.Улс,бүсийн уралдаануудаас хоёр түрүү, зургаан айраг хүртсэн Хэнтий аймгийн Баянхутаг сумын уугуул Энхбатын Дашчийрав
29.Улс, бүсийн уралдаануудаас нэг түрүү, долоон айраг хүртсэн Төв аймгийн Сэргэлэн сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Сашкагийн Эрдэнэбат
30.Улс, бүсийн уралдаанаас хоёр түрүү, долоон айраг хүртсэн Төв аймгийн Сэргэлэн сумын уугуул, нийслэлийн Алдарт уяач Түмэндэлгэрийн Ихбаяр

Б.Эрдэнэсүрэн

ЭХ СУРВАЛЖ: www.todmagnai.mn

 

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд news.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү. Хэм хэмжээ зөрчсөн сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй.
Сэтгэгдэл бүртгэгдээгүй байна