Өсвөрийн шатарчдын улсын аваргууд тодров

2016 оны 3 сарын 4

Монгол Улсын 2016 оны өсвөрийн аварга шатарчин шалгаруулах шигшээ тэмцээн хоёрдугаар сарын 28-наас гуравдугаар сарын 3-ны өдрүүдэд "Хүннү Молл" худалдаа үйлчилгээний төвд амжилттай явагдаж өндөрлөлөө.

Энэхүү тэмцээн шатрын спортыг хүүхэд багачуудын дунд түгээн дэлгэрүүлэх, ерөнхий боловсролын сургуулийн сурагчдын сэтгэн бодох ур чадварыг бүх түвшинд жигд хөгжүүлэхэд оршино. Мөн ирэх дөрөвдүгээр сард Улаанбааатр хотноо зохиогдох Ази тивийн өсвөрийн аварга шатарчин шалгаруулах тэмцээнд Монгол Улсаа төлөөлөн оролцох шатарчдыг сонгон шалгаруулах зорилготой юм.

2016 оны өсвөрийн УАШТ-д Улаанбаатар хот, 21 аймгийн 8, 10, 12, 14, 16, 18 хүртлэх насны 6 ангиллаар эрэгтэй, эмэгтэй нийт 628-н шатарчин хүүхдүүд оролцлоо.

Тэмцээний хаалтын үйл ажиллагаанд Монголын Шатрын холбооны Гүйцэтгэх захирал Ц.Цогбаяр, Дэд Ерөнхийлөгч Т.Сумъяа, Ерөнхийлөгчийн зөвлөх Б.Наранбаатар, Дэд Ерөнхийлөгч МУГД П.Жигжидсүрэн, Удирдах Зөвлөлийн дарга Г.Даваахүү, “Хос Мастер” шатрын ОУ-ын академийн Захирал М.Баасанжав, Хүннү Молл худалдаа үйлчилгээний төвийн хэлтсийн дарга С.Санчирхүү нар оролцож шагнал гардууллаа.

ДҮН:

Эрэгтэй 8 хүртлэх насны ангилалд:

1-р байр Э.Амгалантэнгис“Урамтай шатар” 9.0 оноо

2-р байр Б.Ганзориг “Уран нүүдэл” 7.5 оноо

3-р байр Э.Азжаргал “Монгени” 7.0 оноо

4-р байр С.Арсланбаатар “Дорнод” 7.0оноо

5-р байр Н.Содбилэг “УБ шатар” 6.5 оноо


9-10 хүртлэх насны ангилалд:

1-р байр Е.Төгстөмөр“Чингис майнинг” 8.0 оноо

2-р байр Х.Тэмүүжин“Хан-Алтай” 7.5 оноо

3-р байр Л.Очирбат “Чингэлтэй ЦН” 7.0 оноо

4-р байр Б.Анар “Дагшаахүү” 7.0оноо

5-р байр М.Амилал “Ханхөхий”6.5 оноо
 

11-12 хүртлэх насны ангилалд:

1-р байр Э.Батжаргал“Орхон” 8.0 оноо

2-р байр Ц.Тэнгис“Чингэлтэй ЦН” 7.5 оноо

3-р байр Б.Ирмүүнтулга “Хан-Алтай” 7.0 оноо

4-р байр Н.Батболд “Гобичесс” 7.0оноо

5-р байр Г.Амартүвшин“Чингэлтэй ЦН”6.5 оноо

13-14 хүртлэх насны ангилалд:

1-р байр С.Ган-Эрдэнэ“Оюунлаг шатар” 7.5 оноо

2-р байр Ё.Эрдэмдалай“Ханхөхий Да 19 сургууль” 7.0 оноо

3-р байр Э.Баасансүрэн “Зууны шатар” 7.0 оноо

4-р байр О.Чингүүн“Гобичесс” 7.0оноо

5-р байр Ц.Ашид“Зууны шатар” 6.5 оноо

15-16 хүртлэх насны ангилалд:

1-р байр Х.Болд “Ханхөхий” 7.0 оноо

2-р байр Б.Гарьдмагнай “Хан-Алтай” 7.0 оноо

3-р байр О.Алтангэрэл “Хан-Алтай” 6.5 оноо

4-р байр Ц.Бат-Эрдэнэ “Ханхөхий” 6.5 оноо

5-р байр А.Золжаргал “Орхон”6.5 оноо
 

17-18 хүртлэх насны ангилалд:

1-р байр Г.Мөнхбаяр “Мончесс-СЭЗДС” 8.5 оноо

2-р байр Э.Болдоо “Хан-Алтай” 7.5 оноо

3-р байр Г.Сугар “Чингэлтэй ЦН” 6.5 оноо

4-р байр У.Гэрэлт “Төгс нүүдэл” 6.5 оноо 5-р байр

Б.Билгүүн “Монгени”6.0 оноо

Эмэгтэй 8 хүртлэх насны ангилалд:

1-р байр Д.Өнөрзул “Хамтын хүч” клуб 9.0 оноо

2-р байр А.Аззаяа “Монгени” 7.5 оноо

3-р байр Э.Энхрий “МХО” 7.0 оноо

4-р байр Э.Азжаргал “Мастер” 6.5 оноо

5-р байр М.Оюумаа “Дархан-Уул” 6.5 оноо


9-10 хүртлэх насны ангилалд:

1-р байр Д.Мөнхзул “Хамтын хүч Төрийн банк” 9.0 оноо

2-р байр Ц.Анударь “Сүхбаатар” 7.0 оноо

3-р байр Б.Энхсаран “Модун Фэйшин Гобичесс” 7.0 оноо

4-р байр Б.Амин-Эрдэнэ “Сэлэнгэ” 6.5 оноо

5-р байр Ш.Даваажаргал “Хан-Алтай” 6.5 оноо

11-12 хүртлэх насны ангилалд:

1-р байр Б.Алтантуяа “Дагшаахүү” 7.5 оноо

2-р байр Б.Мөнгөнзул “Орхон” 7.5 оноо

3-р байр Н.Цогзолмаа “Хосмастер” 7.0 оноо

4-р байр Э.Номин “11-р сургууль” 6.5 оноо

5-р байр Г.Анхилуун “13” 6.5 оноо

13-14 хүртлэх насны ангилалд:

1-р байр О.Өлзийхишигжаргал “Зууны шатар” 7.5 оноо

2-р байр Т.Номиндалай “Сэлэнгэ” 7.0 оноо

3-р байр А.Буянзаяа“Хэнтий” 6.5 оноо

4-р байр Н.Наран-Эрдэнэ “Сүхбаатар” 6.5 оноо

5-р байр С.Лхагвадолгор“Өвөрхангай” 6.5 оноо

15-16 хүртлэх насны ангилалд:

1-р байр Б.Амина “Дорнод Ханхөхий” 8.5 оноо

2-р байр Г.Учирал “Орхон ОУ сургууль ХУД” 7.5 оноо

3-р байр Б.Отгонсувд “Говь-Алтай” 7.0 оноо

4-р байр Б.Оюударь “Чингэлтэй ЦН” 6.0 оноо

5-р байр Б.Баттуяа“Дархан-Уул” 6.0 оноо

17-18 хүртлэх насны ангилалд:

1-р байр Ү.Үүрийнтуяа “Хан-Алтай” 8.5 оноо

2-р байр Т.Мөнхзул “Монгени” 7.0 оноо

3-р байр С.Жаргалмаа “Сэлэнгэ” 6.5 оноо

4-р байр М.Сарантуяа “Дархан-Уул” 6.0 оноо

5-р байр Г.Болорсан “Хэнтий” 6.0 оноогоор тус тус байр эзэллээ.

Ангилал тус бүрт АЛТАН медаль авсан нийт 12 шатарчин хүүхэд 4 сарын 5-15-нд Улаанбаатарт болох Ази тивийн Өсвөрийн аварга шатарчин шалгаруулах тэмцээнд үндсэн тамирчнаар оролцох эрх авлаа. МӨНГӨ, ХҮРЭЛ медаль авсан нийт 24 шатарчин хүүхэд Ази тивийн аварга Өсвөрийн шатарчин шалгаруулах тэмцээнд нэмэлт тамирчнаар оролцох эрхээ авлаа.

БАГИЙН ДҮН:

1-р байр Хан-Алтай

2-р байр Хамтын Хүч

3-р байр Урамтай шатар

Аймаг:

1-р байр Орхон

2-р байр Дорнод аймаг тус тус байр эзэллээ.

Амжилттай оролцсон нийт хүүхдүүд болон аймаг, клубүүддээ баяр хүргэе! Хамтран зохион байгуулсан Эрүүл мэнд, Спортын яам, “Хүннү Молл” худалдаа үйлчилгээний төвийн хамт олонд талархалаа илэрхийлье.

МОНГОЛЫН ШАТРЫН ХОЛБОО

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд news.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү. Хэм хэмжээ зөрчсөн сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй.
Сэтгэгдэл бүртгэгдээгүй байна