Хурц арслан Б.Ганхуяг түрүүлэв

2016 оны 3 сарын 28

Сэтгүүлч:
Увс

"Увснуур" дэвжээ, МҮБХ-той хамтран зохион байгуулдаг Увс аймгаас төрөн гарсан улсын цолтнуудын нэрэмжит, цуврал барилдааны эн удаагийнх улсын начин Л.Цэвээний нэрэмжит болон зохион байгуулагдлаа. Барилдаанд а.х.а Б.Ганхуяг, Д.Цэвэлсодном, Б.Эрдэнэхүү, Н.Жаргалбаяр, Б.Мижидсүрэн, Ба.Батжаргал, а.а А.Отгонбаатар, Л.Батзориг, Т.Занданбат, О.Хангай тэргүүтэй 256 бөх зодоглосноос Хөвсгөл аймгийн Шинэ-Идэр сумын харьяат, а.х.а Б.Ганхуяг 8 даван түрүүлж, Увс аймгийн Тэс сумын харьяат, аймгийн арслан Ц.Мөнхбаяр үзүүрлэлээ. /Ганхуяг барьц сонгон давлаа/. Их шөвөгт Баян-Өлгий аймгийн харьяат, аймгийн арслан Н.Мустафа, Булган аймгийн харьяат аймгийн нэмэх начин Г.Ганбаатар нар шалгарсан юм. 

Гурвын даваа

1.    Б.Ганхуяг а.х.а–Б.Одсүрэн а.а

2.    Д.Цэвэлсодном а.х.а–Ө.Мэндбаясгалан ИМХ

3.    Б.Эрдэнэхүү а.х.а–М.Тэгшбаяр а.н

4.    Н.Жаргалбаяр а.х.а –М.Бэлгүтэй а.н

5.    Б.Мижидсүрэн а.х.а–Ч.Мөнхбат а.н

6.    Бая.Батжаргал а.х.а–П.Өсөхбаатар а.х

7.    Л.Батзориг ц.а–Л.Батсайхан а.з

8.    О.Хангай а.а–Ш.Чинтулга а.х

9.    Д.Анар а.а–Э.Тулга ц.з

10.Д.Амаржаргал а.а–Б.Уртнаст а.з

11.Б.Серик а.а –Б.Лхагва-Очир а.х

12.Б.Номиндалай а.а–Б.Амбасэлмаа а.з

13.Г.Батням а.а –Ш.Нямсайхан а.н

14.Д.Пүрэвсүрэн а.а –Б.Түмэндэмбэрэл а.з

15.Б.Хишигбаатар а.а–С.Бямбадорж а.з

16.Б.Бат-Өлзий а.а –Ө.Дүүрэнбаяр а.н

17.Ш.Дарханбат а.а –Э.Баасанжав а.н

18.Н.Золбоо а.а–Ц.Адъяа а.н.н

19.Н.Мустафа а.а–Д.Цэрэнтогтох ц.н

20.Х.Оргилболд а.а –Бү.Баянмөнх а.а

21.Ц.Чимэддорж а.а –О.Бундхорол а.з

22.Н.Батсайхан а.а–Ж.Ням-Эрдэнэ с.з

23.Н.Эрдэнэчулуун а.а–Д.Аззаяа а.н.н

24.Ч.Хөхчирэнгэр а.а –Ч.Эрдэнэсайхан а.з

25.Ба.Отгонбаатар а.а –О.Үйтүмэн а.х

26.А.Хосбаяр а.а –Г.Ганбаатар а.н.н

27.Ц.Мөнхбаяр а.а –П.Батхуяг а.а

28.Б.Даваа-Очир а.а–Б.Энхсайхан а.х

29.Н.Баярбаатар а.а –Т.Сайханжаргал а.а

30.П.Батсүх а.а –Х.Гантулга а.а

31.Б.Хаш-Эрдэнэ а.а –Э.Энх-Амгалан а.х

32.Д.Бат-Эрдэнэ а.з –Н.Хүрэлсүх а.х

Дөрвийн даваа

1.    Б.Ганхуяг а.х.а–Э.Баасанжав а.н

2.    Д.Цэвэлсодном а.х.а –Ш.Нямсайхан а.н

3.    Б.Эрдэнэхүү а.х.а –Ө.Дүүрэнбаяр а.н

4.    Б.Мижидсүрэн а.х.а –М.Бэлгүтэй а.н.н

5.    Бая.Батжаргал а.х.а –Г.Ганбаатар а.н.н

6.    Л.Батзориг ц.а –Н.Хүрэлсүх а.х

7.    О.Хангай а.а–О.Үйтүмэн а.х

8.    Д.Анар а.а–Э.Энх-Амгалан а.х

9.    Д.Амаржаргал а.а–Б.Лхагва-Очир а.х

10.Б.Номиндалай а.а –Б.Түмэндэмбэрэл а.з

11.Б.Хишигбаатар а.а–Ч.Эрдэнэсайхан а.з

12.Н.Золбоо а.а–О.Бундхорол а.з

13.Н.Мустафа а.а–Бү.Баянмөнх а.а

14.Н.Батсайхан а.а–Т.Сайханжаргал а.а

15.Н.Эрдэнэчулуун а.а–П.Батсүх а.а

16.Ц.Мөнхбаяр а.а–Б.Даваа-Очир а.а

Тавын даваа

1.    Б.Ганхуяг а.х.а–Ш.Нямсайхан а.н

2.    О.Хангай а.а –Г.Ганбаатар а.н.н

3.    Д.Анар а.а –Б.Түмэндэмбэрэл а.з

4.    Д.Амаржаргал а.а–Ө.Дүүрэнбаяр а.н

5.    Б.Хишигбаатар а.а–М.Бэлгүтэй а.н.н

6.    Н.Золбоо а.а –Н.Мустафа а.а

7.    Н.Батсайхан а.а–Н.Эрдэнэчулуун а.а

8.    Ц.Мөнхбаяр а.а–Н.Хүрэлсүх а.х

Зургаагийн даваа

1.    Б.Ганхуяг а.х.а–Б.Хишигбаатар а.а

2.    Д.Амаржаргал а.а –Г.Ганбаатар а.н.н

3.    Н.Мустафа а.а–Б.Түмэндэмбэрэл а.з

4.    Н.Батсайхан а.а –Ц.Мөнхбаяр а.а

Долоогийн даваа

1.    Б.Ганхуяг а.х.а–Г.Ганбаатар а.н.н

2.    Н.Мустафа а.а –Ц.Мөнхбаяр а.а

Наймын даваа

1.    Б.Ганхуяг а.х.а–Ц.Мөнхбаяр а.а

/түрүүлсэн/          /үзүүрлэсэн/


Дүйзийг: Улсын ахлах гарын даа  Ё.Амарбаясгалан

 

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд news.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү. Хэм хэмжээ зөрчсөн сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй.
Сэтгэгдэл бүртгэгдээгүй байна